Awans K.S Unii Ząbkowice – Katarzyna Zagajska
Moje starania o termodernizację Przychodni „MEDICO-Ząbkowice” odniosły sukces !!!
11 czerwca, 2014
Broszura – opis mojej działalności samorządowej
31 lipca, 2014

Awans K.S Unii Ząbkowice

Miniony sezon nie był najlepszy dla klubów piłkarskich w naszym mieście.  K.S Unia Ząbkowice, która po spektakularnym zwycięstwie z Przemszą Siewierz (3:0!) wywalczyła awans do IV ligi, udowodniła, że można odnieść sukces także w niesprzyjającym dla rozwoju piłki klimacie.

W decydującym meczu bramki strzelili piłkarze: Hubert Gmaj, Łukasz Sawicki i Krystian Kowalik. – Każdemu trenerowi życzę takich emocji i radości. Dziękuję chłopakom za to, że pokazali charakter. Z tego miejsca również chciałbym podziękować Prezesowi i Zarządowi, bo bez Nich ten sukces nie byłby możliwy – mówił Artur Mosna,  trener biało-niebieskich.

Ząbkowiczanie odebrali 7 czerwca 2014 pamiątkowy puchar za awans do IV ligi  pierwszej grupy śląskiej z rąk Prezesa podokręgu sosnowieckiego  – Józefa Grząby.

Obserwowałam jak wiele pracy, zaangażowania, serca i dyscypliny włożyli piłkarze,  trener, Zarząd, działacze, sponsorzy, a także kibice, którzy zawsze z entuzjazmem dopingowali drużynę.

Jako Radna od początku kadencji dopominam się o wykonanie następujących prac przez Urząd Miasta :

-wymiana starego i  zużytego ogrodzenia (pamiętającego jeszcze lata czterdzieste)
-doposażenie trybun w foteliki w barwach klubowych biało-niebieskich
-nawadnianie płyty głównej
-udrożnienie kanalizacji
-niezbędne prace i remonty w budynku Klubu.

Na ostatniej sesji, tj. 25 czerwca 2014 roku po raz kolejny złożyłam interpelację w w/w sprawie, argumentując, że obecnie K.S Unia Ząbkowice prowadząc rozgrywki w klasie wyższej, powinien mieć zapewnione lepsze i godne warunki.

Jest to Klub z 92 letnim stażem, najlepszy Klub Piłkarski w Dąbrowie Górniczej. To także promocja i wizytówka naszego miasta. Niebawem na obiekcie będziemy gościć wiele drużyn z innych miast. Jak wówczas zaprezentujemy się z takimi trybunami i ogrodzeniem? Brakuje też  budek dla rezerwowych (na moją prośbę, przy okazji jubileuszu 90 lecia Klubu miasto doposażyło stadion w budki – niestety zbyt małe, bo liczące jedynie 6 – a nie jak powinno być – 13 miejsc. Obecnie stoją one na bocznym boisku treningowym,  a na płycie głównej stoją dalej stare budki z lat 70-tych).

Ku mojemu zaskoczeniu na ostatniej sesji  Radny z Ząbkowic Piotr Bobrowski , który nie pracuje w Komisji Kultury i Sportu, również złożył interpelację dotyczącą K.S Unia Ząbkowice.  Najwyraźniej jednak nie podziela on radości z awansu Klubu, bo zamiast wspierać rozwój odnoszących sukcesy piłkarzy… zawnioskował o przeprowadzenie kontroli Klubu z zakresu:
gospodarki infrastruktury dróg wewnętrznych, umów dzierżawy, prowadzonej działalności. Nie obyło się bez złośliwych komentarzy i uwag personalnych do mojego męża Jarosława Zagajskiego – Prezesa K.S Unia Ząbkowice, który dla dobra tego  Klubu poświęcił tyle własnych środków, czasu i serca.

Rozumiem przez to , że Panu Piotrowi Bobrowskiemu, który jest z Ząbkowic nie zależy na rozwoju działalności sportowej w naszej dzielnicy, lecz na  stawianiu przeszkód i barier itp.
Szkoda, bo to bardzo przykre! Z przykrością zauważamy również, że Radny Bobrowski, nawet nie pofatygował się i nie złożył gratulacji, za ciężką pracę zawodników na rzecz kultury fizycznej, promocji sportu jak i samej dzielnicy, którą – jak mi się dotąd wydawało – reprezentuje radny Bobrowski.

Wspomnę jeszcze , że na ten rok dotacja dla Klubu z Urzędu Miejskiego została została zmniejszona aż o 36 000 w stosunku do środków z ubiegłego roku.

Dobrze, że są jeszcze dobrzy ludzie i sponsorzy, którym zależy na rozwoju piłki nożnej w Dąbrowie Górniczej.

Poniżej telewizyjna relacja z emocjonującego starcia, które zadecydowało o awansie naszych zawodników do IV ligi.

IFrame