Polska jest kobietą. Senat zasługuje na więcej kobiet – Katarzyna Zagajska

Polska jest kobietą. Senat zasługuje na więcej kobiet

Katarzyna Zagajska – Twoja kandydatka do Senatu
18 września, 2019
Chcesz zmian w Polsce? W wyborach wspieraj lokalne komitety
24 września, 2019

Polska jest kobietą. Senat zasługuje na więcej kobiet

Dziś nieco statystki. W 2015 roku w Senacie zasiadło 100 senatorów wybranych w okręgach jednomandatowych. Tylko 27 z nich było bezpartyjnych. Średnia wieku senatora mijającej kadencji to 56 lat.

W gronie 100 reprezentantów Polek i Polaków było tylko 13 kobiet! Przypomnę, że w Polsce na 100 mężczyzn przypada aż 107 kobiet‼️‼️ Dlaczego więc te proporcje w Senacie rozkładają się tak diametralnie inaczej? Świat się zmienia, czas zmienić też parlament!

Drogie Panie! W tych wyborach parlamentarnych głosujcie na kobiety. Kto lepiej niż one Was zrozumie? Jesteśmy bardzo różne, każda z nas ma inną sytuację, inne problemy i inną drogą dąży do szczęścia.

Wspieramy się w tym na co dzień jako mamy, córki, babcie, ciocie, przyjaciółki, koleżanki czy sąsiadki. Wiem, co mówię, bo wokół mnie jest wiele silnych, fantastycznych kobiet, które są gotowe pomóc mi w każdym, najtrudniejszym momencie. Ja również robię dla nich, co w mojej mocy. Ostatnio ze wzruszeniem patrzę na koleżanki, które niezależnie od tego, czy są w dżinasach, czy eleganckich kostiumach bez chwili wahania wspierają mnie teraz w akcji rozwieszania banerów, roznoszenia ulotek czy choćby dzielą się dobrym słowem i gorącą kawą w deszczowy dzień. Ten tekst jest dla Was dziewczyny. Wspierajmy się wzajemnie i głosujmy na kobiety. Dziękuję

Katarzyna Zagajska

Kandydatka do Senatu