Powstaje reportaż TVP 3 o składowisku kabli, gum i przetwarzania opon. Przyjdź na nagranie – Katarzyna Zagajska

Powstaje reportaż TVP 3 o składowisku kabli, gum i przetwarzania opon. Przyjdź na nagranie

Ciąg dalszy sprawy składowiska kabli i gumy oraz utylizacji opon w Ząbkowicach
20 stycznia, 2022
Głos Ząbkowic ws. składowiska kabli, gum i opon słychać dziś było w całej Polsce
28 stycznia, 2022

Powstaje reportaż TVP 3 o składowisku kabli, gum i przetwarzania opon. Przyjdź na nagranie

Sprawa planowanego składowiska kabli, gum i przetwarzania opon (w tym także przemysłowych), które spółka Karbokom chce uruchomić w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach nabiera coraz większego rozgłosu. Mamy nadzieję, że odzew społeczny, olbrzymie zaangażowanie mieszkańców i merytoryczne argumenty będą miały przełożenie na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które wkrótce ma zająć się sprawą. Chcesz wiedzieć więcej, KLIKNIJ LINK

Cieszymy się z zainteresowania mediów. Było już Radio Katowice, Antyradio, TVS, teraz o sprawie chce opowiedzieć TVP 3 Katowice w ramach programu Głos Regionów o ogólnopolskim zasięgu.

Nagranie na żywo odbędzie się 28 stycznia (piątek) o godz. 17.30. Zachęcam do licznej obecności, spotykamy się wcześniej ok. 17.10 obok siedziby firmy, przy ul. Rapackiego 22, Ząbkowice (na prywatnym placu przy wjeździe do Biznes Parku i firmy Karbokom).

Każdy Wasz głos i liczna obecność mieszkańców ma znaczenie. Podajcie dalej, poinformujecie znajomych, zaproście sąsiadów!

Wciąż trwa akcja wysyłania pism do SKO, w których możecie wyrazić swój sprzeciw wobec planów spółki. Wzór takiego pisma można pobrać na mojej stronie internetowej, choć oczywiście można też napisać je swoimi słowami. Każdy taki głos trafia do dokumentacji sprawy i jest przez SKO rozważany, więc warto się zaangażować!

Tu pobierzesz wzór pisma do SKO i przeczytasz o całej sprawie

Tu jeszcze kilka ważnych i ciekawych linków:

PORTAL MIASTA – DG.PL

RADIO KATOWICE

TWOJE ZAGŁĘBIE

TELEWIZJA TVS

a dodatkowo:

http://repozytorium.fn.org.pl/?q=en%2Fnode%2F6533&fbclid=IwAR3vEfm7L_UiRY1uY53j-kdvadnAbTisfMroN9vMNH1qJ_KtKiTiU7nIOhA

i bardzo ciekawe opracowanie: https://elastomery.pl/wp-content/uploads/streszczenia-pdf/E2003_1_Sawicki.pdf?fbclid=IwAR1OO4bK8lMuZXwYTkuRgYWrASseT95-IaqhyZ1JgfIiN7GfIAUfrvHDQvM

Do zobaczenia,

Katarzyna Zagajska