W wyborach do Senatu postaw na rozwój – Katarzyna Zagajska

W wyborach do Senatu postaw na rozwój

Chcesz zmian w Polsce? W wyborach wspieraj lokalne komitety
24 września, 2019
Za zdrowiem, czyli czas uzdrowić szpitale i skrócić kolejki do lekarzy
5 października, 2019

W wyborach do Senatu postaw na rozwój

Przed nami ostatni tydzień kampanii wyborczej, a więc czas na podsumowania i podkreślenie najważniejszych informacji, jakie chcę przekazać Wam przed 13 października. Tak powstał pomysł na cykl krótkich tekstów o szczegółach mojego programu wyborczego, zawierającego najważniejsze kwestie, którymi zajmę się podczas pracy w Senacie.


#1 Pierwszym z zagadnień jest praca na rzecz rozwoju okręgu 76 (Dąbrowy Górniczej, powiatu będzińskiego i powiatu zawierciańskiego).

Szczególnie bliskie mi kwestie w tym zakresie to:

  • pozyskanie inwestorów w przemyśle, usługach i nowoczesnych technologiach
  • promocja walorów Dąbrowy Górniczej, powiatu będzińskiego i powiatu zawierciańskiego dla biznesu, turystyki i rekreacji
  • poprawa jakości i rozbudowa infrastruktury drogowej, rowerowej i pieszej

Co to oznacza konkretnie? Uważam, że jednym z podstawowych obowiązków senatora jest nie tylko praca legislacyjna, ale także bycie ambasadorem okręgu, który reprezentuje. Jestem więc gotowa współpracować z instytucjami powołanymi na rzecz pozyskiwania inwestorów i rozwoju gospodarczego (choćby Polską Agencją Inwestycji i Handlu czy KSSE) i zapraszać w nasze strony potencjalnych inwestorów oraz pracodawców. Będę (nie tylko w parlamencie) mówić o walorach biznesowych naszego regionu, ale także potencjale turystycznym, czy rekreacyjnym. Rozwijająca się Dąbrowa Górnicza, Będzin, Zawiercie, kwitnąca ostatnio Czeladź, wspaniały Ogrodzieniec i wiele innych powiatowych miejscowości to wprost idealne miejsce, by się tu przeprowadzić i związać się z nimi na wiele lat w sensie biznesowym, czy rodzinnym.

Jestem także gotowa służyć samorządom wsparciem w poszukiwaniu i pozyskiwaniu dotacji na rozwój infrastrukturalny, społeczny czy ekologiczny. To samo dotyczy współpracy w zakresie przyjaznych samorządom rozwiązań legislacyjnych. Doskonale wiem, z jakimi wyzwaniami mierzą się nasi samorządowcy na co dzień.

Cały program do Senatu znajdziesz tu